Internet to [nie]historia

Siedzę w Internecie od jego początków w Polsce, tak się złożyło że pracowałem w firmie, która pierwsza sprzedawała komercyjny dostęp do Internetu. To były łącza komutowane. Firma nazywała się Internet Technologies i prowadził ją człowiek z uśmiechem robota: Rafał Plutecki. Do gościa nic nie mam, był OK, miał może małe umiejętności interpersonalne ale pociągnął i rozwinął tę firmę na poziom korpo. Inna historia.
Wykazałem więc już, że z racji doświadczenia coś tam o Internecie wiem. Robię tak świadomie, taki zabieg marketingowy, żeby dobitniej brzmieć bo to co mam do powiedzenia jest nieco obrazoburcze.

Internet, traktowany jako całość, doskonale odzwierciedla nasze, ludzkie ułomności. Jeśli ktoś, jak ja, spodziewał się, że będzie to baza mądrości to jest w błędzie – to jest baza gówna. Na szczęście tylko w większości. „Na szczęście” – bo istnieje też mniejszość czyli coś co ma wartość.

Piszę słowa niniejsze w formie, z założenia, niewysłuchanego apelu, cichnącego krzyku na pustyni, licząc że echo, kolejne odbicie, dotrze do łaskawych uszu.

Zachowujcie tę mniejszość. Kopiujcie to co wartościowe. Wartościowe wg Was. Jasne, że dla kogoś kto lubi kotki, kotki będą warte zachowania, a dla mnie wzardy, chociaż wydaje mi się, że nawet na poziomie kotka można znaleźć jakąś wartość. Kto wie?

Sporo z moich bookmarków (zakładek) prowadzi już donikąd. Zniknęły. I będą znikać jeśli pasjonaci wartości nie użyją swoich zasobów do ich zachowania. Wiem, to kosztuje i pieniądze i czas. Ale warto.

Duplikujmy Wartość, utrzymujmy chociaż ten 1% w morzu ekstrementów.
Dalej już tylko nadzieja…

p.s.

Nie zamierzałem tego ale szukając ilustracji do powyższych wynurzeń wpisałem dwa słowa kluczowe: „światłość mądrość” w wyszukiwarki grafik. Sprawdź co ty dostanesz:
duckduckgo
google

p.p.s.
Ta jeszcze żyje: Antykwa Toruńska

Ta też: 24 praktyczne porady związane z projektami Arduino i ESP

I ta: Wynalazki i odkrycia

Ta też: Autonom

I ta: Matemaks

A zobacz ile z tych już umarło: https://eduinf.waw.pl/inf/alg/007_wwwbelfer/index.php mimo, że zostało przeniesione z Serwisu Edukacyjnego I LO w Tarnowie