Postęp? To przestało być śmieszne.

W któryś tam epizodzie „Teorii wielkiego podrywu” (The Big Bang Theory) pada dowcip, który właśnie przestał być zabawny. Z powodu postępu.

Jest wrzesień 2020 roku czyli od premiery tego odcinka serialu minęło prawie dokładnie 9 lat i mamy coś co nie jest wprawdzie parą okularów do oglądania wszystkiego w 3D ale technologię, która na podstawie płaskich zdjęć tworzy trzeci wymiar:

Jak widać, z analizy zdjęć algorytm generuje brakujący wymiar. Efekt jest fascynujący ale najlepsze jest to, że naprawdę ziściło się marzenie tego grubasa z serialu.

p.s.:
YouTube to przestarzała platforma, odchodząca w niebyt i nie wiem jak długo ten film tu zostanie, dokładam więc link do artykułów:

NeRF in the Wild
na arxiv.org

Przyśnił mi się dziś taki dowcip:
Scrum Master wchodzi do pokoju developerów w którym są dwa stanowiska. Przy jednym, na fotelu, siedzi Senior Developer Mateusz, drugie jest puste. Scrum Master podchodzi do pustego fotela i kładzie na nim kartkę z napisanym dużymi literami imieniem: Adrian. Mateusz patrzy najpierw na nią, potem pytająco na Scrum Mastera. Scrum Master mówi wskazując kartkę: – Musiałem zwolnić Adriana, to jest jego zastępca. Więcej ci pomoże.

Wniosek: przed snem nie jeść oglądając HRejterów.