Rozbójnicy z ICM

Posted on Wed 30 March 2022 in Historia komputerów, Shitz

Gdzieś w początkach lat 2000-nych ICM wyrwał się ze świetną inicjatywą skierowaną do artystów i instytucji związanych ze sztuką. Mianowicie pozwalał na rejestrowanie subdomen w domenie .art.pl.

Usługa miała być dożywotnia i darmowa (mówi się na to "pro publico bono" czyli dla dobra publicznego).

Z tego co się orientuję sporo osób prywatnych oraz instytucji publicznych zarejestrowało sobie domeny w art.pl i przez lat przeszło dwadzieścia używało. Ludzie się przyzwyczaili.

Aż tu nagle w roku obecnym 2022, ICM przekazało zarządzanie domenami jakiejś firemce z Warszawy. ICM to podmiot utrzymywany z podatków więc przy przekazaniu powinny być zachowane jakieś zasady, ot żeby nie kusiło jakichś złodziei. Jak się to odbyło? A cholera wie ale chyba niezbyt przeźroczyście. Jest dyskusja o tym tu: https://forum.rootnode.pl/topic/2232-zmiana-operatora-domen-artpl/.

Firemka żąda sobie obecnie ponad 148 złotych za rok, w promocji 80 zł, co w porówaniu za domenę np. w OVH 49,90 zł/rocznie jest szalbierswem.

Napisałem im, żeby mnie pocałowali w dupę.

A to co zrobiło ICM ze swoją obietnicą to kawał świństwa bo zachowali się jak bandzior przystawiający pistolet do głowy z tekstem: "płacisz albo strzelam".

ICM też niech się całuje w dupę.